REKLAMA


O serwisie

Witaj!

W moim serwisie zajmuję się zagadnieniami z zakresu technologii wideo, a w szczególności moją ulubioną tematyką, czyli badaniem i oceną jakości obrazu oraz optymalizacją procesu kompresji wideo.
Czemu akurat taka tematyka? Mam w tym temacie jakieś tam doświadczenie i kilka artykułów na koncie, do których prawdopodobnie jest trudny dostęp, więc szkoda żeby to wszystko „leżało w szufladzie” i się marnowało. Po drugie dlatego, że polskich stron o tej tematyce nie ma za wiele (właściwie wyłącznie fora), więc postaram się jakoś zapełnić tą lukę :)
Ostatnio coraz bardziej wgłębiam się również w technologie audio, stąd coraz większa liczba artykułów na ten temat – chyba będzie trzeba zmienić nazwę serwisu :)
W odróżnieniu od większości innych stron nie znajdziecie tutaj artykułów sponsorowanych. Unikam również operowania markami sprzętu i porównywania poszczególnych urządzeń.

Miłej lektury i jeśli widzisz jakieś błędy lub chcesz podyskutować, zadać pytanie to zapraszam do zostawiania komentarzy.

 

Artykuły w przygotowaniu:
Test filtrów renderujących w odtwarzaczach wideo – część II

 

Strona videoquality.pl przeszła pomyślną weryfikację i została dodana do listy stron serwujących nienatrętne reklamy filtra Adblock Plus (tzw. biała lista). Proszę o nie wyłączanie opcji „Zezwalaj na nie natrętne reklamy”. Są one jedynym źródłem utrzymania serwisu.

 

UWAGA:

Wszelkie prawa do artykułów w serwisie videoquality.pl zastrzeżone. W celu uzyskania zgody na kopiowanie lub wykorzystanie treści artykułów, danych, zdjęć/grafiki na swoich stronach lub publikacjach, proszę o kontakt ze mną.

 

Strona używa plików cookies. Jeśli tego nie akceptujesz, opuść ją.

 

Komentowanie wyłączone.


Kategorie

O autorze

    Nazywam się Jakub Kościelny. Na forach jako qbakos. Technikami przetwarzania i kompresji wideo interesuję się właściwie od studiów, czyli już dość długo.
    Kilka lat temu postanowiłem połączyć to hobby z czymś poważniejszym i zacząłem o tym pisać, robić badania, pomiary.
    Na tej stronie zebrałem to wszystko w mam nadzieję przystępnej formie i udostępniłem zainteresowanym tą tematyką.
    A przy okazji mam motywację, aby cały czas szukać nowych tematów na artykuły... oraz zgłębiać tajniki WordPressa. Zapraszam :)